simeone-780x439

Agjentja dhe motra e Diego Simeones është përgjigjet ‘pse jo?’, kur u pyet nëse trajneri i Atletico Madridit mund të bashkohet me Lazion në të ardhmen.

Ish-mesfushori argjentinas ka reduktuar kontratën e tij me Atleticon, dhe pritet të largohet në verën e vitit 2018, me Interin që besohet se janë shumë të etur për të sjellë atë përsëri në San Siro, pas kohës së tij si një lojtar atje, por një tjetër nga klubet e tij të mëparshme mund të ketë një shans për afrimin e Simeones.

“Në këtë moment nuk mund të them se çfarë do të ndodhë në të ardhmen”, ka thënë Natalia Simeone, motra dhe agjentja e ‘El Cholo’ për Elleradio.

 

“Në futbollin modern ju gjithmonë keni për të folur dhe për të diskutuar ditë-pas-dite, si çështje e respektit. Në të ardhmen ju nuk e dini se çfarë do të ndodhë”, përcjell Telegrafi.

“Lazio? Diego ka kujtime të mrekullueshme te Lazios dhe popullin romak. Mendja e tij është në Atletico Madrid, por ne nuk mund të themi se çfarë do të ndodhë në të ardhmen”.

 

“Kur është fjala për Lazion, Diego është gjithmonë emocional, kështu që pse jo?”, përfundoi motra e trajnerit argjentinas. /Telegrafi/

Facebook Comments