Është ndarë çmimi kryesor nga FIFA në ceremoninë që po mbahet tani në Zurich. 

FIFA ka ndarë çmimin më të madh të mbrëmjes, atë të futbollistit më të mirë për vitin 2016.

 

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino duke ia dorëzuar Ronaldos çmimin e më të mirit

Ky çmim ka shkuar për sulmuesin e Real Madridit, Cristiano Ronaldo, përcjell Telegrafi.

 

CR7 është futbollisti më i mirë për vitin 2016

Ronaldo në garë mposhti dy kundërshtarët e njëjtë që pati edhe për ‘Topin e Artë, Lionel Messin dhe Antoine Griezmannin.

Facebook Comments