Tashmë të klubet evropiane janë aktivuar dhe kanë filluar transferimet e para për afatin kalimtar të janarit.

Është fillimi dhe ende nuk ka lëvizje të mëdha, por deri më tani klubet angleze kanë qenë paksa më aktive.

Nëntë janari u karakterizua me kalimin e Alberto Gilardinos te Pescara nga Empoli dhe Martin Odegaard te Heerenveeni.

Ndërsa më poshtë keni të gjitha zyrtarizimet e nëntë janarit. /Telegrafi/

Alberto Gilardino te Pescara nga Empoli

Rangers transferojnë Emerson Hyndman në formë të huazimit nga Bournemouthi

Palermo nënshkruan me Stefan Silvan nga GIF Sundsvall

Wolfsburgu transferoi Paul-Georges Ntep nga Rennes

Nathan Bryne kalon te Charlton Athletic në formë të huazimit nga Wigan Athletic

Derby County nënshkruan me sulmuesin e Middlesbrought, Dave Nugent

Martin Odegaard huazohet nga Real Madridi te Heerenveen

Schalke nënshkruan me Guide Burgstaller nga Nuremberg.

Facebook Comments