Mërgim Mavraj debuton te Hamburgu. Mbrojtësi shqiptar ka qenë në fushë në ndeshjen miqësore që ekipi gjerman zhvilloi me Al Nasr.

Mavraj tregoi një formë mjaft të mirë edhe te skuadra e re, duke lënë të kuptohet se investimi për të ka qenë i goditur. Ndërkohë vetë lojtari i Kombëtares kuqezi pas ndeshjes u shpreh:

“Është një fanellë e rëndë. Hamburgu është klub i madh. Më vjen mirë që bëmë një paraqitje pozitive, pasi çdo ndeshje është e vlefshme. Gjithsesi, mendoj që kemi ende disa gjëra për të përmirësuar dhe na duhet të punojmë që të eliminojmë çdo defekt”

mergim_Mavraj

mergim_Mavraj

Facebook Comments