Hiq më pak se shtatë lojtarë do të largohen nga Real Madridi në fund të këtij sezoni. 

Sipas asaj që shkruan AS, udhëheqësit e klubit janë duke menduar për ndryshime të mundshme në vitin 2017 dhe si pjesë e kësaj disa lojtarë do të largohen.

Pepe, Fabio Coentrao dhe Mariano Diaz janë tre të parët në listë që në largimin e kanë pothuajse të sigurt.

 

Dyshja portugeze Coentrao dhe Pepe

Në këtë listë futen edhe dyshja Isco dhe James Rodriguez që nuk po munden të gjejnë vetën në taktikat e Real Madridit.

 

Dy mesfushorët fantastik

Pastaj edhe portieri Keylor Navas i cili është pritur të largohet edhe në këtë verë.

Morata dhe Navas

Alvaro Morata është i fundit që është duke e shqyrtuar largimin me një kthim të mundshëm te Juventusi./Biseda/

Facebook Comments