Jurgen Klopp nuk është i kënaqur me barazimin 1-1 në derbin e Ligës Premier ndaj Manchester Unitedit.

Liverpool kaloi në epërsi në pjesën e parë, por pa arritur të ruaj rezultatin deri në fund,

pasi me golin e Zlatan Ibrahimovicit afër fundit, ndeshja u barazua dhe kjo nuk i pëlqen

gjermanin, i cili mendon që skuadra e tij luajti futboll më të mirë.

“Ishte një performancë shumë pozitive nga ana jonë”, deklaroi fillimisht Klopp pas barazimit

ndaj Unitedit.

“Ne ishim skuadra më e mirë, ne kemi luajtur futboll më të mirë dhe kishim planin më të mirë”.

“djelmoshat bën punë e tyre shumë mirë, luajtën futboll të mirë, por fatkeqësisht shënuam vetëm një penallti”,

përfundoi trajneri gjerman.

 

Facebook Comments