Bayern Munich ka njoftuar se ka rinovuar Kontraten me Arjen Robben.

Holandezi ka vazhduar kontratën për një vit dhe kështu ai do vazhdojë të jetë pjesë e

klubit gjerman deri në vitin 2018.

32-vjeçari është paraqitur mbi 200 herë për bavarezët, ku ka fituar pesë Titull te Bundesliges ,

katër kupa të DFB Kupes, Ligën e Kampionëve dhe Kupën e Botës për Klube.

Robben në këtë sezon ka shënuar pesë gola dhe ka asistuar tre herë./Biseda.org/

Facebook Comments