Barcelona tërhiqet nga oferta për rinovimin e Messit

Barcelona është tërhequr nga bisedimet për kontratën e re për Lionel Messi,

për tu kthyer brenda këtyre dite me një propozim të ri.

Sipas asaj që shkruan Sport klubi i Barcelonës  është tërhequr aktualisht nga bisedimet për kontratën e re të argjentinasit.

Mësohet se bisedimet janë shtyrë pasi drejtorët Oscar Grau dhe Pere Gratacos, i kanë kërkuar kohë

Messit që t’i përmbushin kërkesat e tij.

Bordi i Barcelonës nuk dëshiron të jap përshtypje tjetër për këtë stopim të bisedimeve pasi mund

të ketë reaksion te keq medial.

Për këtë u përkujdes personalisht presidenti Josep Maria Bartomeu i cili tha klubi dëshiron që Messi të qëndrojë.

Oferta e re dhe rinovimi do të ndodh jo më larg se në fund të muajit janar.

Facebook Comments