Barbara Mori, apo siç e njohim të gjithë me emrin’Rubi’.

Kështu quhej edhe telenovela në të cilën luante ajo.

Aktorja  e bukur, Rubi, gjatë kohës së xhirimeve ishte diagnostifikuar me sëmundjen e kancerit.

Por ajo  u tregua këmbëngulëse dhe e guximshme për t’a mposhtur këtë sëmundje

të cilën e mori vesh gjatë xhirimeve të këtij seriali, transmeton gazeta Express.

Rubi më vonë iu nënshtrua operacionit dhe pas kimioterapive intensive ia doli mbanë.

Express ju sjell më posht disa fotografi se si duket aktroja sot.

Barbara Mori

Facebook Comments