Denis Istomin ka shkaktuar befasinë më të madhe në Australian Open.

Tenisti prej Uzbekistanit Denis Istomin ka triumfuar pas pesë orë lojë kundër Novak Djokovic me

rezultat 3:2, në setet (7-6, 5-7, 2-6, 7-6 dhe 6-4).

Kujtojmë se 30-vjeçar është i 117 në ranglistën botërore të tenisit dhe kjo është hera e parë që korr një fitore të madhe.

Theksojmë se Istomin në rrethin e tretë do të përballet me Pablo Carreno Busta.

Facebook Comments