Stoke City  Vs. Man u.

Stoke City dhe Manchester Unitedit kanë barazuar 1-1 në ndeshjen e javës së 22-të të Ligës Premier.

Skuadra e sulmuesit anësor nga Kosova, Xherdan Shaqirit, Stoke City ka arritur të mbahet deri

në minutat shtesë ndaj Unitedit, por në fund një gol i Wayne Rooneyt ia siguroi barazimin

‘Djajve të Kuq’, ndërsa në këtë takim ‘Xhuxhi Magjik’ luajti për plot 72 minuta.

Pjesa e parë e takimit ishte për një nuancë më e mirë për mysafirët e Unitedit, por ajo që

vlen më së shumti, goli, u shënua nga vendasit e Stoke Cityt.

 

 

Luhej minuta e 19-të e takimit, kur vendasit krijuan një aksion të mirë, ku pas kros-goditjes së mbrojtësit Erik Pieters, ishte Juan Mata, i cili devijoi topin dhe shënoi autogol për epërsinë 1-0 dhe me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë.

Në pjesën e dytë djelmoshat e Jose Mourinhos treguan krejt tjetër fytyrë duke krijuar raste të panumërta.

 

 

Megjithatë, edhe pas shumë sulmeve nuk arritën të shënojnë golin e barazimit, deri në minutat shtesë, ku kapiteni Wayne Rooney, la të shtangur portierin vendas me një supergol nga goditja e dënimit.

Kështu, pas 90-të minutave lojë Stoke City dhe United ndajnë pikët në këtë takim dhe ‘Djajtë’ vazhdojnë serinë e ndeshjeve pa humbje, kur deri tani kanë 13-të ndeshje radhazi radhazi pa humbje në Ligën Premier.

Facebook Comments