Gareth Bale është bërë objektiv real i skuadrave të mëdha nga Liga Premier.

Manchester United dhe Chelsea janë duke menduar të bëjnë ofertë në drejtim të yllit të Real Madridit, Gareth Bale.

Sipas Don Balon, gjigantët anglez mendojnë transferimin e anësorit uellsian gjatë afatit kalimtar të verës,

duke ofruar plot 200 milionë euro për shërbimet e tij.

Dyshja e Ligës Premier dëshirojnë të joshin ish-futbollistit e Tottenahmit edhe me pagë, ndërsa po

mendojnë dhe janë të përgatitur që edhe një herë të bëjnë atë lojtarin më të shtrenjtë në botë.

Vlen të theksohet se kur Bale u transferua në Spanjë, transferimi i tij i kushtoi plot 100 milionë euro ‘Mbretërve’.

Facebook Comments