Poni:

Ajo është nga këngëtaret e muzikës
së lehtë dhe popullore që dëgjohet më

shumë nga shqiptarët e diasporës.

E kemi parë gjithmonë të kuruar dhe se si dukej vite me parë jo

të gjithë e mbajnë mend. Por si gjithmonë faqja Vipat e Bllokut ka
sjellë në kujtesë pamjen e saj. Krahasuar me fotot që ka publikuar tani,
bukuria i qëndron shumë larg.

Por të gjithëve na ndodh që të ‘na kapin’ keq në foto,

duke mbajtur parasysh faktin që gjatë viteve ’90 shqiptarët ishin shumë të ‘lodhur’.

Për të shpjeguar këtë foto këngëtarja Poni ka postuar një foto të vjetër ku shkruan:

“Te nderuar ju qe me keni dashur pa kushte ,

dhe me shum se mua keni dashur kengen time!

Jam e detyruar te ripostoj foto para se te isha person publik

,! Per tju pergjigjur mendjeshkurterve dhe ziliqareve qe i argeton

pa mase te gjejn ndonje foto ku ke dal pa mendje apo ku fotografise

i eshte shpelare dhe ngjyra sepse aq shum jan lodhur per ta gjetur,

qe sado mos tju pelqej pamja ime ! Nuk e kam pasur ndonjeher

si qellim ne vetvete kete por kenget perla qe kam len nder vite !

Hajt suksese ne te ardhmen ne punen e “palodhur” qe bëni.

Poni

 

Facebook Comments