Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar

nga Berat Buzhala – prodhim i

Gazetës Express për RTV Dukagjini,

kreu i Aleancës Kosova e Re,

Behgjet Pacolli, ka folur

për arrestimin të kreut të Aleancës

për Ardhmërinë e Kosovës,

Ramush Haradinaj.

Ai ka treguar se kush, sipas tij, tregoi neglizhencë

në arrestimin e Haradinajt në Francë.

Sipas Pacollit, edhe Haradinaj u tregua i pakujdesshëm,

dhe një pjesë e fajit sipas tij, i takon edhe kreut të AAK’së.

Pacolli ka shtuar se lista e fletarresteve ka ekzistuar

edhe më parë dhe kjo ka mundur të evitohet.

Për të dëgjuar opinionin e kreut të AKR’së për këtë çështje,

ndiqeni videon e mëposhtme:

Facebook Comments