Noizy:

Sot është 30 vjeç dhe ka kaluar shumë

eksperienca me femra, por nëse dikush

e pyet për dashurinë e jetës, ai me siguri

do të përmendë atë në moshën e

adoleshencës, me një vajzë 4 vite më të madhe.

Lidhja e tij e dashurisë me nënën e vajzës Leandra, mund të konsiderohet

dashuria e vërtetë për reperin, Rigels Rajku (Noizy-n). Fëmija që sollën

në jetë, këtë vit feston dhjetëvjetorin, por reperi tashmë i famshëm

u njoh me nënën e vajzës së tij para se të festonte 20-vjetorin,

pikërisht në moshën e adoleshencës.

Ajo ishte një vajzë simpatike nga Shqipëria, me të cilën ra në

dashuri dhe shumë shpejt u bë baba. Iu rikthyem kësaj historie

për faktin se vetëm pak ditë më parë, Noizy fshiu nga trupi i tij

tatuazhin me portretin e ish-partneres, duke e zëvendësuar me

një mikrofon dhe me një kurorë. Mediat e lidhën këtë fakt me

lajmin se Noizy është në prag fejese me një tjetër vajzë shqiptare

që jeton në Francë, por vetë reperi e përgënjeshtroi lajmin, duke s

qaruar në Instagram se në gjithë këtë histori nuk ka diç- ka të vërtetë.

Edhe pas kthimit nga Anglia, periudhë që ka të bëjë me nisjen

e një cikli të ri jete për këngëtarin, që u pasua nga fama, jeta

e shfrenuar dhe paratë, asnjë vajzë nga ato që ai njohu në këto

vite nuk e zuri dot vendin e asaj të parës, që pati lidhje para famës.

Sipas miqve të afërt të këngëtarit, vajza me tipare të thjeshta dhe

asgjë bombastike në pamjen e saj, i kishte mbetur fiksim Noizy-t,

për faktin edhe se ajo e kishte tradhtuar kur ishin bashkë. Sipas tyre,

jo vetëm që e kishte tradhtuar, po dhe ia kishte pohuar vetë këtë

fakt duke e lënduar edhe më shumë. Pavarësisht të gjithave,

Noizy nuk mund ta harronte atë që ai e quante në biseda dhe

intervista thjesht “mami i vajzës”, duke vendosur ta pikturonte

por tretin e saj tatuazh në krah.

Nuk dihet nëse tani ai do të ketë mundur ta hedhë pas krahëve

totalisht atë histori dashurie, që ishte e para dhe më e forta e

jetës së tij. Edhe pse ai u kthye në Shqipëri, marrëdhënia me

vajzën ka qenë shumë e ngushtë, madje ai i dedikoi asaj një

nga këngët më të bukura e prekëse, me fjalët e babait të përmalluar,

“Noku i vogël”. Reperi, përveç shumë i suksesshëm në muzikë,

është një baba i përkushtuar, pasi i shkurton shpesh distancat

mes Tiranës dhe Londrës, për të takuar Leandrën 10-vjeçare,

e cila jeton me nënën e saj në kryeqytetin anglez.

JETA E NOIZY-T PARA FAMËS NË ANGLI, MES BOKSIT DHE LIDHJES SË ÇMENDUR TË DASHURISË

Reperi Noizy, që ka pas vetes një karrierë si boksier i “streefight”

në adoleshencën e tij në Angli, tashmë ka shumë këngë hit-e në

tregun muzikor shqiptar, dhe cilësohet si një nga reperat më të

mirë. Por me kthimin në Tiranë, ndërtimin e një apartamenti

luksoz në Durrës, ku ka dhe biznesin e tij (një lokal familjar),

jeta e tij tani ka ndryshuar kryekëput krahasuar me jetën në Angli.

Këtë fakt e ka pranuar edhe vetë ai, pasi në një intervistë të para

shumë viteve dhënë për gazetën “Panorama”, deklaroi se jeta e tij

ka qenë si nëpër filma. ”E vërtetë që jeta ime i ngjan një filmi.

Madje mund të zbuloj një sekret këtu. Një regjisore italiane,

pasi ka ndjekur klipet e mia në YouTube është intriguar, duke

realizuar një film dokumentar me jetën time, në kontekstin e

një djali të ri shqiptar dhe gjithë aventurat e tij”, është shprehur

Noizy në një nga intervistat e tij. Pikërisht në atë kohë erdhi

në jetë vajza nga bashkëjetesa e tij para të 20-tave, gjatë kohës

që qëndroi në Angli, ku ai kujton dy ekstreme, dashurinë

e çmendur për mamin e Leandrës dhe ndeshjet në boksin e rrugës.

Po cila ishte e shkuara e këngëtarit të muzikës hiphop?

Ai ishte 11 vjeç, kur familja e tij la Shqipërinë në vitin 1997

dhe u vendos në Londër, në Wooldwhich, një nga zonat ghetto

më të rrezikshme në Londër. Noizy ishte i suksesshëm në

“streetfight” ku ai u shpall kampion i Londrës, me 15 ndeshje e 15 fitore

. Në vitin 2008 lidhi një kontratë me “ZIG ZAG” on records,

në të cilën u realizuan superhitet “O.T.R me zemër”,

“Jena mbretër” & “Histori e gjatë” . Albumi i parë i Noizy-t

“Pak më ndryshe” zgjati gati 1 vit të plotë për t’u realizuar

në mënyrë shumë profesionale, për t’u pasur nga shumë

hit-e më vonë. Noizy njihet për miqësitë me VIP-at, si Blerim Destani,

MC Kresha, Duda etj.

Por kur bëhet fjalë për armiqtë, ai pothuajse në çdo këngë

të tij fyen këngëtarët e “Babastars”, me të cilët është përleshur

edhe fizikisht në Zyrih të Zvicrës, konflikt që arriti kulmin

vitin e kaluar në Prishtinë. Sa për historitë me femra, ai ka

deklaruar në intervista se pas ndarjes nga femra që dashuroi,

ai numëron eksperienca me mbi 100 femra në jetën e tij/Panorama/

 

Facebook Comments