Teksa në Shtetet e Bashkuara kanë shpërthyer

protestat kundër urdhrit të Donald Trump për

bllokimin e emigrantëve në SHBA dhe të

gjithë atyre që vijnë nga shtatë vende myslimane,

vajza e Presidentit Ivanka, ka postuar në

Twitter një foto ku shfaqet me bashkëshortin,

Jared Kushner, këshilltar i Presidentit

dhe njeri me peshë në administratën amerikane.

Shumë njerëz të zemëruar kanë komentuar në Twitter duke përdorur frazën

e famshme të Maria Antoneta gjatë protestave të Parisit,

në prag të revolucioni francez: “Nëse kanë uri do të hanë biskota”.

trump

Trump shfaqet me një fustan në vlerën e 5 mijë eurove derisa

bota po përballet me një krizë humanitare.

trump

Ivanka Trump ka një rol kyç dhe shumë të rëndësishëm në zgjedhjet politike

të babait të saj dhe e ka mbrojtur atë gjatë debateve për frazat e tij seksiste,

por ajo nuk ka bërë komente në foton e postuar.

 

trump

Facebook Comments

Te ngjajshme