Kur jeta të jep mundësi të njohësh dhe

të ofron njerëz aq të çmuar pranë vetës

është ndjenja më e pa përshkruar, por

kur ajo papritur merre me vetë për në

amshim dhe për të mos u kthyer më,

është shumë e vështirë, kjo ndjenjë e

trishtë dhe ky fat e përcolli Naim Abazin

me humbjen e mikut të tij të shpirtit.

Naimi nëpërmjet një statusi përshkruajti dhimbjen, mërzinë :

Miku e vellau im, sonte ike dhe na le ! Sonte hape plage ne

shpirtin e te gjithe neve qe te kishim mehlem per cdo gje dhe

kur kishim dhembje. Ti njeriu i urte dhe shume i mire qe te kisha

te sigurt kurdo qe vija andej nga Ilirida, Sa shpejt iken jeta ?

E une mendoja se kam kohe qe te rrijme bashk kur ti mbarojme punet !

Shume do na mungosh, shume jam merzitur sonte per ty.

Ti ne parajse e ke vendin se ishe njeriu me i mire Haki Ademi ‘ 

naim abazi

Facebook Comments