Ferrari 812 Superfast që kushton rreth gjysmë milioni euro, e që ngjan shumë me Corvette-n e ri, është shumë e shkathët, e shpejtë dhe mund të lëviz edhe nëpër shtigjet me shumë kthesa, transmeton Telegrafi.

Vetura me 800 kuajfuqi është zëvendësi i modeleve F12 Berlinetta dhe F12 tdf, por ka pjesë nga këto të dyja dhe shtesa tjera teknologjike.

Sipas këtij kombinimi, Ferrari ka treguar edhe njëherë se sa të qëndrueshme dhe të mahnitshme janë veturat që i prodhon.

Facebook Comments