Përfaqësuesja e Gjermanisë ka fituar ndaj Kilit në finale të Kupës së Konfederatave.

Ndeshja përfundoi 0-1 për gjermanët, gjermanët e merituan se pse kishen aktionet ma te mirë .

 

Goli i vetëm në takim erdhi nga Lars Stindl në minutën e 20-të.

Kili provoi në pjesën e dytë me anë të Eduardo Vargas, Arturo Vidal dhe Aranguiz, por dështuan të ishin konkret.

Marc-Andre ter Stegen bëri disa pritje të mirë, duke u bërë një nga më meritorët për këtë trofe.

Shkodran Mustafi luaji nga minuta e parë në mbrojte.

Facebook Comments