Gara e fundit e natës së mbrëmshme në ‘NBA All Star’, ka qenë ajo për ngulitje.

Në këtë garë morën pjesë katër basketbollist derisa në fund triumfoi fundori fantastik i Utah Jazz, Donovan Mitchell.

Mitchell në këtë garë hyri me fat pas lëndimit të Aaron Gordon i cili ishte favoriti kryesor.

Deniss Smith dhe Victor Oladipo u eliminuan në raundin e parë derisa në finale shkuan Larry Nance JR dhe Donovan Mitchell.

Donovan Mitchell dhe Larry Nance JR (Foto/Getty Images)

“Kur kam qenë fëmijë ‘Slam Dunk Contest’ ka qenë loja ime e preferuar në ‘All Star Game’”, ka thënë Mitchell.

“Ka qenë një ëndërr e imja të jem këtu duke më shikuar miliona njerëz. Jam i lumtur”, ka thënë Mitchell.

Facebook Comments