Deklaratat dhe lëvdatat që i thuri presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq për Sllobodan Millosheviqin të cilin e cilësoi si lider të “madh”, kanë shkaktuar reagime të ashpra në shtete ku politikat nacionale e tij gjatë viteve të ’90-ta shkaktuan shkatërrim dhe gjakderdhje, shkruan Associated Press.

Gjatë fjalimit të mbajtur me rastin e vizitës në pjesën veriore të Kosovës gjatë të dielës, Vuçiq bëri thirrje për paqe dhe pajtim me shqiptarët e Kosovës, si dhe vlerësoi ish-liderin serb Millosheviq, transmeton

Facebook Comments