Kategorie: Extra

Mustafa përkujton Fadil Feratin: Sakrifikoi për përparimin e demokracisë në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka përkujtuar sot kryetarin shumëvjeçar të Istogut, Fadil Ferati, në 7 vjetorin e vdekjes së tij. Mustafa ka thënë se Ferati do të përkujtohet gjithmonë nga qytetarët e Istogut dhe mbarë Kosovës për veprimtarinë e tij politike në shërbim të Kosovës dhe qytetarëve të saj, dhe për sakrificat e vendosmërinë e tij për avancimin e proceseve demokratike në Kosovë. “Falë punës, sinqeritetit dhe vendosmërisë së tij, Fadil Ferati, që nga paslufta e deri në shkuarjen e tij në amshim gëzoi besimin e plotë të qytetarëve të Istogut dhe respektin e krejt qytetarëve të Kosovës...

Read More

Afrona provokon keq Bleron: Një femër si unë meriton ksi mashkulli (Foto)

Në mes Afrona Dikës dhe Bleros është konfirmuar për Revistën “Kosovarja”, nga ky i fundit se ka një krizë, por si duket ajo do të kaloj sikurse çdo krizë tjetër në mes çifteve. Afrona pas ngjarjeve të fundit, është ajo e cila ka hedhur një foto të Burak Özçivit të cilën e ka kombinuar me një foto të saj dhe e ka bashkangjitur me shkrimin “Qika nqs sjeni si kjo mos kërkoni njo si ky”. Si duket Afrona nuk e ka ndërmend të ribashkohet më me këngëtarin Blero, ngase ajo është në kërkim të një mashkulli si Burak Özçivit,...

Read More

Telefonata Trump-Putin

Trump-Putin: Të shtunën pritet një prej telefonatave mbase më të rëndësishme të viteve të fundit, ajo mes presidentit të ri amerikan Donald Trump dhe homologut të tij rus Vladimir Putin Kjo u konfirmua edhe nga zyrtarë në Kremlin, të cilët theksuan se bëhet fjalë për telefonatën e tyre të parë që kur Trump mori detyrën. Ky takim i parë virtual konsiderohet si një hap shumë i rëndësishëm drejt asaj që Kremlini dhe Shtëpia e Bardhë shpresojnë të jetë riparimi i marrëdhënieve, të cilat kanë qenë mjaft problematike gjatë administratave të mëparshme amerikane. Trump është zotuar se do të ketë...

Read More

Ja si i puthin politikanët kosovarë gratë e tyre (Foto)

Politikanet tanë jashtë politikës duket se në jetën private i kanë punët shumë mirë. Kanë bashkëshortet me të cilat kalojnë jetë të lumtur, ashtu shihet edhe në fotografitë që publikojnë Në një përmbledhje nga GazetaBlic ju sjellim disa nga politikanët tanë të cilët bënë publike fotografi ku shihen duke dhuruar puthje bashkëshorteve të tyre....

Read More

Powered by Live Score & Live Score App