Kategorie: Extra

Një tjetër rep-artiste në estradë, Mani publikon këngën e re “Bom Bom”

Tregu muzikor shqiptar tashmë është pasuruar shumë me femra të cilat këndojnë hip-hop, të cilat janë mirëpritur nga publiku. E tillë është edhe rap-artistja më e re në estradë, Mani, e cila së fundmi ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor. “Bon bon” mban titullin kënga e saj e re, e cila është ritmike dhe hip-hop. Producent i këngës është Dual Vox, ndërsa për tekstin është kujdesur vet reperja. Kënga është vizualizuar edhe me klip, i cili i përshtatet mjaft mirë këngës, dhe është xhiruar në Prizren. Ana vizuale e projektit i është besuar produksionit XL Films....

Read More

Mustafa përkujton Fadil Feratin: Sakrifikoi për përparimin e demokracisë në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka përkujtuar sot kryetarin shumëvjeçar të Istogut, Fadil Ferati, në 7 vjetorin e vdekjes së tij. Mustafa ka thënë se Ferati do të përkujtohet gjithmonë nga qytetarët e Istogut dhe mbarë Kosovës për veprimtarinë e tij politike në shërbim të Kosovës dhe qytetarëve të saj, dhe për sakrificat e vendosmërinë e tij për avancimin e proceseve demokratike në Kosovë. “Falë punës, sinqeritetit dhe vendosmërisë së tij, Fadil Ferati, që nga paslufta e deri në shkuarjen e tij në amshim gëzoi besimin e plotë të qytetarëve të Istogut dhe respektin e krejt qytetarëve të Kosovës...

Read More

Afrona provokon keq Bleron: Një femër si unë meriton ksi mashkulli (Foto)

Në mes Afrona Dikës dhe Bleros është konfirmuar për Revistën “Kosovarja”, nga ky i fundit se ka një krizë, por si duket ajo do të kaloj sikurse çdo krizë tjetër në mes çifteve. Afrona pas ngjarjeve të fundit, është ajo e cila ka hedhur një foto të Burak Özçivit të cilën e ka kombinuar me një foto të saj dhe e ka bashkangjitur me shkrimin “Qika nqs sjeni si kjo mos kërkoni njo si ky”. Si duket Afrona nuk e ka ndërmend të ribashkohet më me këngëtarin Blero, ngase ajo është në kërkim të një mashkulli si Burak Özçivit,...

Read More

Telefonata Trump-Putin

Trump-Putin: Të shtunën pritet një prej telefonatave mbase më të rëndësishme të viteve të fundit, ajo mes presidentit të ri amerikan Donald Trump dhe homologut të tij rus Vladimir Putin Kjo u konfirmua edhe nga zyrtarë në Kremlin, të cilët theksuan se bëhet fjalë për telefonatën e tyre të parë që kur Trump mori detyrën. Ky takim i parë virtual konsiderohet si një hap shumë i rëndësishëm drejt asaj që Kremlini dhe Shtëpia e Bardhë shpresojnë të jetë riparimi i marrëdhënieve, të cilat kanë qenë mjaft problematike gjatë administratave të mëparshme amerikane. Trump është zotuar se do të ketë...

Read More