Kategorie: NGARJE

Mercedesi bën të ditur modelin që do ta heq nga prodhimi GT R Black Series (Foto)

Thobias Moers, që është njëri nga udhëheqësit e kompanisë gjermane Mercedes, ka bërë të ditur se GT R Black Series më nuk do të hyjë në prodhim. Makina që ishte paraparë të lansohet më 2018, nuk do të dalë ndonjëherë në treg, transmeton Biseda. Duke marrë parasysh koston e madhe që ka kjo veturë dhe përkushtimin që duhet t’i kushtohet, zyrtarë të Mercedesit kanë vendosur të mos e prodhojnë, duke i kushtuar rëndësi modeleve tjera. “Kemi një prodhimtari të gjerë dhe kërkesa të shumta. Kemi bërë shumë llogari derisa vendosëm që Black Series nuk do të jetë i kërkuar në...

Read More

Çmimi fillestar milionësh, i këtij Ferrari Enzo që shumë koleksionistë duan ta kenë (Foto)

Ky model i prodhuesit italian, që është një nga më të veçantët të prodhuar ndonjëherë, do të del në shitje me çmim fillestar prej 2.5 milion dollarëve. Makina e lansuar në vitin 2001 është krijuar për të nderuar Ferrari Enzon, që është themeluesi i kompanisë, transmeton Telegrafi. Automobili me linja të mprehta, që jep një pamje shumë elegante dhe luksoze, konsiderohet si një nga modelet më unike të shekullit XXI. Me V12 dhe 650 kuajfuqi, kjo veturë ka dalë në shitje me një çmim prej 650 mijë dollarësh, por tani kërkesa për të është shumë e madhe. Madje, është...

Read More