Kategorie: Te Rea

Gjermanët prezantojnë veturën më të re elektrike (Foto)

Kompania gjermane e.Go Mobile ka prezantuar zyrtarisht veturën e saj të re elektrike Life, ndërsa, siç thotë kompania, dërgesat e para të saj do të fillojnë vitin e ardhshëm. Fjala është për një veturë të vogël qyteti e cila është e gjatë 3.3 metra, e gjerë 1.7 metra dhe e lartë 1.5 metra, transmeton Koha.net. Kjo veturë e re gjermane ka hapësirë për dy persona të rritur dhe dy fëmijë. e.Go Mobile Life shpejtësinë nga 0 deri në 50 kilometra në orë e arrin për 5,7 sekonda, ndërsa me vetëm një karikim të baterisë (14.4 kWh) ajo mund të...

Read More

Mësohet se sa kuajfuqi do t’i ketë Mercedes-AMG GT4

Porsche Panamera do të ketë rival të fortë, sepse në shtator të vitit të ardhshëm do të arrijë Mercedes-AMG GT4. Modeli bazë i Mercedes-AMG GT4 do të vijë me motor 4.0-litër V8 Twin-Turbo me kapacitet prej mbi 600 kuajfuqi, por në ofertë do të jetë edhe versioni hibrid i frymëzuar nga Formula 1, transmeton Koha.net. Edhe ky model [hibrid] do të ketë motorin 4.0-litër V8 Twin-Turbo dhe motorin elektrik, ndërsa kapacitetin e fuqisë së kombinuar do ta ketë prej 805 kuajfuqi, gjë që do të jetë e mjaftueshme që shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë ta...

Read More

Ferrari 812 Superfast: Testimi i veturës së 500 mijë eurove, në kthesa të rrezikshme (Video)

Ferrari 812 Superfast që kushton rreth gjysmë milioni euro, e që ngjan shumë me Corvette-n e ri, është shumë e shkathët, e shpejtë dhe mund të lëviz edhe nëpër shtigjet me shumë kthesa, transmeton Telegrafi. Vetura me 800 kuajfuqi është zëvendësi i modeleve F12 Berlinetta dhe F12 tdf, por ka pjesë nga këto të dyja dhe shtesa tjera teknologjike. Sipas këtij kombinimi, Ferrari ka treguar edhe njëherë se sa të qëndrueshme dhe të mahnitshme janë veturat që i...

Read More

Del në shitje McLareni i rrallë që i përket koleksionit prej vetëm 35 veturave (Foto)

Gjatë dekadës së fundit, kompania britanike e ka prodhuar një koleksion të limituar të modelit P1, që është shumë i shpejtë dhe i fuqishëm. Ka dalë në shitje një McLaren P1 që është shumë i mbajtur dhe në gjendje të mirë. Madje, kjo është e dyta prej 35 të tillave që janë lansuar në treg. Modeli i bazuar në McLaren F1, ka qenë konkurrent me LaFerrari dhe Porsche 918 Spyder, që të dyja këto të prodhuara në edicione të limituara. Sidoqoftë, nuk bëhet e ditur se sa do të kushtojë makina me 3.8-litra V8 dhe 987 kuajfuqi. Shpejtësinë nga...

Read More

BMW 6 Series gjatë procesit të testimit, dyshime se në cilin model është bazuar (Video)

Në një pistë të mbuluar nga bora, është fotografuar modeli i ri i prodhuesit gjerman, teksa testohej nën shtresën për kamuflazh. Kjo ka bërë që të ngrihen dyshime, se në cilin model është bazuar modeli 6 Series,. Shumica besojnë se ngjanë me 8 Series, meqë anon nga SUV sepse është më i gjerë dhe më luksoz. Por, në anë tjetër, duke marrë parasysh se BMW e ka konkurrent të fortë kompaninë Porsche, besohet se ky është sfiduesi i modelit 911. Megjithëse kompania ka pranuar se ky është 6 Series, nuk ka bërë të ditur në çfarë modeli bazohet, fuqinë...

Read More
  • 1
  • 2