Kategorie: Komunat

Janë shkurtuar pritjet në Merdar (Video)

Apeli i Policisë së Kosovës që bashkatdhetarët të shmangin vendkalimin kufitar Kosovë-Serbi në Merdare, duket se ka dhënë rezultate. Shumë bashkatdhetarë në këtë vendkalim thanë se ata ishin përgatitur të presin në këtë vendkalim deri në dy orë. Por, pritjet për hyrje në territorin e Kosovës kanë qenë deri 30 minuta. Fehat Gashi, komandant i Policisë Kufitare në Merdar, edhe sot u ka bërë apel bashkatdhetarëve që të shfrytëzojnë vendkalimet e tjera te Kosovës, pasi në Merdar është duke u bërë zgjerimi i pikëkalimeve. Po ashtu, edhe në rrugën Podujevë-Prishtinë janë duke u zhvilluar punimet e zgjerimit të rrugës...

Read More

Asfalti në Prizren që nuk mbijetoi as dy ditë (Video)

Asfalti në “Rrugën e Flamurit” afër shkollës fillore “Lekë Dukagjini” në Prizren, është shtruar para dy dite, por shpejtë u dëmtua. Në një video që shikuesit e kanë dërguar në redaksinë e Klan Kosovës, shihen madje edhe gropat që vështirësojnë lëvizjen e...

Read More

Katër vëllezër rrahen në Gjilan, shkaqet nuk dihen (Video)

Gjilan:  Xhamat e thyer e copëzat e tyre nëpër tokë po qëndrojnë që nga mesnata e 28 qershorit. E gjurmët aty dëshmojnë se shqiptarët nuk janë fort të bashkuar siç synonte “Lidhja e Prizrenit”, sipas të cilës është pagëzuar rruga ku ata banojnë në Gjilan. Bëhet fjalë për katër vëllezër që u zunë mes vete në atë zonë qendrore të  qytetit. E edhe pse këta thanë që tani çdo gjë është në rregull, në policinë  e kësaj ane, konfirmojnë se dy nga ta ende gjenden nën mbajtjen policore. Sipas policisë shkaqet e zënkës në mes vëllezërve nuk dihen....

Read More

Komuna e Drenasit mbulon shpenzimet e varrimit të qytetarëve

Komuna e Drenasit, përkatësisht Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe Emergjencë ka filluar t’i ofrojë shpenzimet e shërbimeve të varrimit. Ky projekt do të realizohet nga Bashkësia Islame e Kosovës, dega në Drenas, ndërsa do të menaxhohet nga Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe Emergjencë, transmeton Klan Kosova. Komuna e Drenasit përmes një komunikate ka njoftuar të gjithë qytetarët e Komunës së Drenasit të cilët kanë raste vdekje të lajmerohën në Bashkësinë Islame në Drenas për të marrë shërbimin e varrimit. Sipas paramasës dhe parallogarisë, i gjithë shërbimi i varrimit për një të vdekur, kushton 170 euro, shpenzime këto të cilat...

Read More

Agim Bahtiri tregon kur do të rrënohet muri në Mitrovicë

Muri i ngritur në Mitrovicë të veriut, që për autoritetet zyrtare në Prishtinë, është ilegal dhe ndarës, pritet të rrënohet në muajin shkurt, ka thënë kryetari i Mitrovicës Jugore, Agim Bahtiri. Për këtë çështje, ai ka treguar se është duke biseduar me zyrtarë të Bashkimit Evropian, por edhe me autoritetet lokale të Mitrovicës veriore. Bahtiri ka thënë se me ndihmën e BE-së ky mur do të rrënohet në, siç është shprehur ai, “paqe”. “Muri do të hiqet për arsye, se muret nuk kanë vend nëpër qytetet e Kosovës dhe Evropës, sepse unë mendoj se Kosova do të bëhet Evropë...

Read More

Powered by Live Score & Live Score App