Kategorie: Kosove

Anita Haradinaj tregon çka e pyeti djali i saj Gjini për babain e arrestuar dhe mallkon ministrat

Anita Haradinaj, bashkëshortja e Ramush Haradinajt, ka folur për herë të parë pas ndalimit të burrit të saj nga autoritetet franceze. Ajo përmes një postimi në Facebook ka thënë se nuk ka dashur të flas rreth kësaj ngjarje, sepse shpreson që koha do të flet. Megjithatë, ajo ka për arrestimin e bashkëshortit të saj ka bërë përgjegjës dhe ka akuzuar rëndë ministrat e Qeverisë së Kosovës, Enver Hoxhaj dhe ministren për dialog  Edita Tahiri, duke i akuzuar si të papërgjegjshëm ndaj obligimeve të cilat i kanë si ministra, transmeton Telegrafi. Më poshtë mund ta lexoni postimin e plotë të...

Read More

Kryesia e Kuvendit nesër vendos për seancën e jashtëzakonshme për Ramush Haradinaj

Të shtunën, kryetarët e grupeve parlamentare, do të mblidhen për të shqyrtuar kërkesën e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për seancë të jashtëzakonshme për ndalimin e kreut të kësaj partie, Ramush Haradinaj. Mbledhja e kryesisë së Kuvendit do të mbahet në orën 12:00, ku do të shqyrtohet kërkesa e AAK’së për seancë të jashtëzakonshme, raporton Express. Zëdhënësi i kësaj partie, Muharrem Nitaj, më herët gjatë ditës ka njoftuar se seanca e jashtëzakonshme do të mbahet të shtunën në orën 13:00./Express/   Data:    7  janar 2017 Dita:    E shtunë   ·        Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit me kryetarët e grupeve...

Read More

Haradinaj flet nga Franca: Nuk frikësohemi nga fletarrestimet

Ramush Haradinaj i cili është ndaluar nga autoritetet franceze në aeroportin e Bazelit të mërkurën mbrëma, dhe është në pritje të vendimit nga prokuria e këtij shteti, përmes llogarisë së tij në Facebook ka thënë se është për keqardhje se si ende disa shtete e respektojnë vendimet e ish regjimit të Millosheviqit. ”Ndërsa plot shtete të tjera siç janë Gjermania, Austria e të tjerë, tashmë janë ndarë përfundimisht prej atij regjimi dhe nuk i zbatojnë “poternicat” e tyre”, shkruan ai. Haradinaj ka thënë se nuk u janë trembur as tankeve  të Millosheviqit e lere më nga fletarrestet e tij. “Kam...

Read More

Powered by Live Score & Live Score App