Kategorie: KRONIKA E ZEZË

Rrahet keq polici që sekuestroi drogën në veri të Mitrovicës

Pjesëtari i Njësitit anti-drogë në kuadër të Policisë së Kosovës, Nebojsha Miliq nga veriu i Mitrovicës, është rrahur nga dy persona deri tani të paidentifikuar, me ç’rast ka marr lëndime trupore dhe është trajtuar në spital, bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it. Sipas këtyre burimeve, ngjarja ka ndodhur të enjten pasdite në rrugën ‘Bislim Bajgora’ në jug të Mitrovicës, derisa viktima ishte në detyrë, përkatësisht duke ecur këmbë vetëm, dhe në rroba civile. “Dje rreth orës 15:00 derisa viktima po ecte këmbë afër stacionit të policisë në jug të qytetit, dy persona kanë dalë nga një automjet të markës...

Read More

Maqedonasi tenton t’i korruptojë policët me 15 euro

Arrestohet Maqedonasi. Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin, shtetas i Maqedonisë, pasi që i njëjti për t’iu shmangur një kundërvajtje në trafik u ka ofruar zyrtarëve policorë një shumë parash prej 15 €. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kliqinë të Pejës, derisa, i njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të...

Read More

Vogëlushi që po luante në lagje përfundon nën rrotat e veturës, por më pas ndodh mrekullia (Video, +16)

Një video interesante është shfaqur në internet, në të cilën shihet një vogëlush duke luajtur në lagje me bashkëmoshatarët e tij. Por derisa ishin habitur duke luajtur një veturë për pak sa nuk e shtyp, por në momentet e fundit shoferi arrin të frenojë dhe të parandalojë më të keqen, transmeton Telegrafi.3 Por pakujdesia e vogëlushit dhe nënës së tij u përsërit disa orë më vonë, kur vogëlushi ishte shtrirë në rrugë dhe po luante kur vetura që për pak sa nuk e shtypi u kthye në shtëpi dhe e futi nën veturë. Në ato momente vrapoi nëna e...

Read More

Aksident me gjashtë të lënduar në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë

Sot rreth orës 17:20, ka ndodhur një aksident në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë, përkatësisht në fshatin Nadakovcë. Kështu bëri të ditur  zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti. Ai ka thënë se në aksident ishin të përfshira dy vetura civile. “Të lënduarit, pas dhënies së ndihmës së parë në QKMF Vushtrri, janë dërguar në QKUK, në Prishtinë”, ka thënë...

Read More

Arrestohet një serb për kontrabande me cigare

 kontrabande me cigare Policia e Kosovës rreth orës 10:30 të ditës së sotme ka arrestuar një shtetas serb për shkak të ofrimit të mitos dhe kontrabande me cigare. Burime të Biseda.org kanë bërë me dije se arrestimi i këtij personi është bërë në autostradë në afërsi të Fushë Kosovës. Pas ndalimit nga ana e njësitit të motoçiklistëve të Policisë së Kosovës, personit në fjalë i janë gjetur mbi 200 boksa cigare brenda veturës Ford Galaxy me targa të Serbisë. Të njëjtat burime kanë bërë të ditur se shtetasi serb ka tentuar t’i korruptoj pjesëtarët e PK-së me 50 euro. Pas...

Read More
  • 1
  • 2

Powered by Live Score & Live Score App