Kategorie: Relax

Shtëpia e ëndrrave: Enterieri modern plot dritë, i cili krijohet dhe zhduket me prekje të një suste (Video)

Nevojitet vetëm një veprim dhe shtypja e sustës dhe shtëpia juaj do të jetë kudo që të dëshironi.   Vetëm me një veprim të dorës dhe me shtypje të sustës, rimorkioja lëvizëse vetvetiu do të shpaloset dhe do të shndërrohet në shtëpi të mrekullueshme me enterierin më modern   Nga madhësia origjinale kur është e pashpalosur, shtëpia mund të rritet edhe deri në tri herë, pastaj mund të paloset dhe të zhvendoset në lokacion tjetër, apo do të transformohet në shtëpi ose në hapësirë...

Read More

Fëmija i zhdukur u gjet në kulmin e shtëpisë së tij (Video)

Angel Gort që ishte raportuar si i zhdukur, është gjetur nga një ekip gazetarësh që udhëtonin me helikopter, teksa qëndronte në kulmin e shtëpisë së tij që ndodhet në Florida të Shteteve të Bashkuara. Fëmija 11-vjeçar që vuan nga probleme mendore, ishte përleshur me nënën dhe refuzonte të shkonte në një kamp me bashkëmoshatarë, andaj ka ikur në drejtim të panjohur, transmeton Telegrafi. Forcat e rendit kanë nisur një aksion të menjëhershëm, ndërsa janë ndihmuar nga reporterët e mediumit WSVN, që treguan lokacionin se ku ndodhet ai. Mësohet se pas disa negociatave, Gort është bindur dhe ka zbritur nga...

Read More

Një vilë luksoze, që secili do ta donte! (Foto)

  Shtëpia në vijim, është ndërtuar në rajonin francez Savoie, në maje të bjeshkës, në lartësinë mbidetare prej 1.200 metrash – ndërsa ofron një pamje të mahnitshme në natyrë. Ajo që e bën unike këtë shtëpi pushimesh është kombinimi i përkryer i antikës me modernen, ngase është krijuar brenda mureve të rrënuara të një shtëpie të vjetër. Kjo ide interesante ka dalë nga studioja arkitektonike, Atelier d’Architecture Christian Girard. Muret e jashtme të kësaj shtëpie janë ‘të veshura’ me gurë dhe dru – që shkrihen për mrekulli me ambientin që e rrethon. Kombinimi i këtyre materialeve jep një pamje...

Read More

Ushqehen me qen e tigra, jetojnë pa shkollë e rrymë: Fisi më i izoluar në botë, por që jeton në harmoni të plotë më natyrën (Foto)

Nëpër kodrat e thella të Bangladeshit ka ende disa fise të izoluara, të cilat vazhdojnë që të jetojnë si primitivë. Madje ata ushqehen me qen dhe tigra. Për të sjellë këto pamje, fotografit Rehman Asad iu desh që të kalon te disa javë me Murongët, një nga fiset më të mëdha të Bangladeshit. “Daily Mail” shkruan se specialiteti i tyre i kuzhinës është nappi, që konsiston në peshk, mish dreri ose bretkose të fermentuar të përzier me oriz. Siç shihet edhe nga fotografitë, shtëpitë i kanë të ndërtuara me dru bambuje, dhe i kanë sipas kodrave. “Çdo shtëpi ka...

Read More

E gjithë bota po pyet: Si arriti kjo veturë “të parkohet në këtë tarracë”?! (Foto)

Në rrjetet sociale ruse ka një foto që është bërë shumë shpejt “e famshme” dhe ka “çmendur” të gjithë. Në fakt, përcjell Telegrafi, fotografia tregon një makinë të parkuar në një ballkon të ngushtë në katin e katërt të një ndërtese. Një numër teorish janë dhënë se si makina kishte arritur për tu gjendur në tarracën e ndërtesës, dhe u duk se përgjigja është në të vërtetë shumë e logjikshme. Makina nuk është në të vërtetë e parkuar në tarracë, por në fakt bëhet fjalë për një pasqyrim të...

Read More
  • 1
  • 2