Kategorie: Serial

Plaket Drita e “Familjes Moderne” (Foto)

“Familjes Moderne: Aktorja Myrvete Kurtishi, gjithë jetën e saj ka punuar në teatër të Gjakovës si aktore profesioniste, duke shkëlqyer në çdo interpretim skenik Për publikun mbarë kosovare, Myrvetja u aktualizua përmes rolit të Dritës në serinë “Familja Moderne”. Ajo u bë figurë shumë familjare për gjithë publikun, që e panë për vite në rolin e nënës në këtë serial televiziv. Pas këtij projekti, Kurtishi ka luajtur edhe në disa seriale, por edhe në shumë shfaqje, shkruan “Kosovarja”.  Ja si duket sot, shumë e...

Read More

Shikojeni sa të madhe e ka vajzën Sasa e serialit “O sa mirë”

Aktorja Adriana Matoshi ka shpërthyer me karakterin e saj të Sasa’s në serialin “O sa mirë” Ajo në këtë serial luan rolin e një vajze tinejxhere por pak kush e dinë që Sasa është e martuar, e madje ka edhe fëmijë. Madje, vajza e saj Kaona Sylejmani tashmë është tinejxhere dhe i ka ngjarë po ashtu shumë të ëmës, shkruan Gazeta Express. “All in One”, ka shkruar Adriana në një foto që ajo e ka postuar në rrjetin social Instagram. Për më shumë shikojeni...

Read More

‘Zysha’ e “O sa mirë”: Nuk jam aq shtrigë si në serial

Aktorja e serialit “O sa mirë” Olta Daku, tha se personazhi i saj që është një profesoreshë e lëndës së fizikës dhe kimisë, përfaqëson një nivel më të lartë pedagogeje Daku, tregoi se me këtë personazh është përshtatur shumë lehtë, ngase karakteri saj është i ndërtuar shumë bukur dhe i duket dëfryes. “Personazhi im është zyshë fizike, zyshë kimie, përfaqëson një nivel goxha të mirë pedagogësh me gjithë rreptësinë e saj apo ato ulje- ngritjet. Jam përshtatur lehtësisht sepse është shkruar shumë bukur nga një skenarist për mua i rrallë si Ard Islami. Tani nuk është se jam aq...

Read More

2017-ta rikthen ‘Ezelin’ në ekran, aktori me një projekt të ri

Aktori i njohur turk, Kenan Imirzalioglu po bëhet gati për një projekt të ri. Ylli i kinematografisë turke ka thënë se këtë vit do të nis punën në një projekt të ri, ndërsa ai nuk ka zbuluar se për çfarë seriali bëhet fjalë.  ‘Do të jem pjesë e një seriali, xhirimet e të cilit do të nisin shumë shpejt” ka thënë aktori 38 vjeçar para gazetareve. Ndërsa i pyetur nëse do të jetë edhe bashkëshortja e tij, aktorja Sinëm Kobal pjesë e këtij seriali, ai përgjigjet: ‘Eshtë në diskutime e sipër, ende nuk është...

Read More