Kategorie: TV/FILM

Arrin horrori më i frikshëm i vitit “The Nun”

“The Nun” është kapitulli më i ri – dhe më i errët – në Universin e filmave “Conjuring” . Ajo paraprin ngjarjet e filmave të mëparshëm: “Annabelle: Creation”, “Annabelle”, “The Conjuring” dhe “Conjuring 2”. Më 6 shtator, Cineplexx organizon eventin Horror Night , me filmin e shumëpritur nga regjisori Corin Hardy, “The Nun”. Për të ju përshtatur natyrës së filmit, Cineplexx për “Horror Night” do të sjellë një atmosferë horrori me dekorime të frikshme. Lajme Kosovë Sport Futboll Magazina Cult Ekonomi Femra Stili Shëndetësi Kuzhina Auto Teknologji Fun Kërko Punë Arkiva Marketing MAGAZINA / TV / FILM Arrin horrori më...

Read More

Ndalesa e Trumpit për myslimanët, regjisori iranian nuk mund të marrë pjesë në ‘Oscars’

Një regjisor filmi, i cili është nominuar për Oscar, nuk do të jetë në gjendje që të marrë pjesë në ceremoninë e muajit shkurt, për shkak të ndalesës që e ka bërë Donald Trump për hyrjen e myslimanëve në Shtetet e Bashkuara. Filmbërësi iranian, Asghar Farhadi, që e ka realizuar filmin “The Salesman”, është nominuar në kategorinë për ‘Filmin e huaj më të mirë’ në Academy Awards – çmim të cilin e kishte fituar në vitin 2012.       Regjisori iranian, Asghar Farhadi, duke pozuar me Oscarin e fituar në vitin 2012 Themeluesi dhe kreu aktual i Këshillit...

Read More

Besim Dina shpërthen në lot gjatë emisionit (Video)

Shoumeni dhe komediani, Besim Dina, mbrëmë ka festuar emisionin e 400-të të “Oxygen” Ekipi i emisionit i kishin përgatitur shumë befasi në emisionin jubilar ku shpesh ai nuk ka mundur të kontrolloj emocionet, duke e parë anën tjetër të Besim Dinës. Pjesa më emocionuese ka qenë ajo kur Dina i është drejtuar “Botës” me një fjalim mjaft emocionues që ka bërë në fund të shpërthej në lotë. Dina ka kërkuar nga “Bota” që të jetë e drejt, pa paragjykime dhe më e drejt me të gjithë njerëzit, ai ka folur edhe për Kosovën, krysisht për shtresen politike ku sipas...

Read More

Të premtën e ardhshme fillon The Voice 6, Ledioni prezantues

Të premtën e ardhshme më 27 janar fillon edicioni i ri i “The Voice of Albania”. Spektakli i talentëve të këndimit vjen sërish në ekranet e Top Channel. Prezantues edhe në këtë edicion do të jetë Ledion Liço, i cili ka shprehur ngazëllimin për nisjen e edicionit të ri. “Të premtën tjetër pritja përfundon”, ka shkruar Ledioni në postimin e tij në rrjetin social Instagram. Ndryshe Ledioni së fundmi është bërë edhe baba, nga romanca me trashëgimtaren e Top Channel, Sara...

Read More