Kategorie: Vip Te Huaj

Thaçi dekoron Rita Orën me Medaljen Presidenciale Jubilare

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar Rita Orën me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë, për kontributin e saj të pazëvendësueshëm në promovimin e Kosovës nëpër botë. “Në këto dhjetë vjet pavarësi, Rita Ora ka qenë imazh i Kosovës kudo në botë. Ajo karrierën e zhvilloi bashkë me emrin dhe flamurin e Kosovës. Performimi i saj para mbi 300 mijë qytetarëve mbrëmë ishte një rikthim i gëzimit dhe emocioneve të 17 shkurtit 2008. Për kontributin e saj të pazëvendësueshëm në promovimin e Kosovës nëpër botë, unë mbrëmë e kam dekoruar Rita Orën me Medaljen Presidenciale Jubilare të...

Read More

Deputeti shqiptar fans i ‘çmendur’ i Shakirës! (VIDEO)

Chris Martin dhe Shakira kanë një fans të veçantë. Bëhet fjalë për deputetin socialist, Erion Braçe, i cili veç politikës, nuk ngurron të shfaqë në rrjetet sociale pasionet e tij. Më i flakti është futbolli ku Braçe është tifoz i Juventusit dhe Partizanit nga skuadra kombëtare. Por së fundi zbulojmë se një pasion i tij është edhe muzika. Ai ka shpërndarë në profilin e tij në Instagram, një video të një version të veçantë të këngës “Chantaje” që këngëtarja me famë botërore, Shakira e këndon me Malumën. Në videon e shpërndarë nga deputeti shqiptar, është një version tjetër i kësaj këngë...

Read More

Cristiano Ronaldo fillon pushimet, por çfarë po ndodh me fytyrën e Gerogina Rodriguezit (Foto)

Cristiano Ronaldo për herë të ka filluar pushimet së bashku edhe me binjakët e porsalindur. Portugezi ka zgjedhur për pushime plazhet fantastike spanjolle të Ibizas teksa është shoqëruar me nënën Maria Dolores, të dashurën mahnitëse Georgina Rodriguez dhe djalin shtatëvjeçar, Cristiano Ronaldo Jr, si dhe dy vogëlushët e sapoardhur në jetë.     Por, më së shumti që bëri bujë ishte Georgina Rodriguez, e cila kishte vënë syze për të maskuar veten. Bukuroshen 22-vjeçare thuhet se e kanë kapur ethet shkaku i ftohjes, e cila ka bërë që t’i dalin puçrrat në fytyrë. Ndryshe, modelja besohet të jetë në...

Read More

‘Plagoset’ Jennifer Lopez, çfarë ka ndodhur me të?

Aktorja dhe këngëtarja e njohur, Jennifer Lopez ka publikuar një fotografi në Instagram, ku shfaqet e gjakosur dhe e rrethuar nga mjekë e infermierë duke i dhënë ndihmën e parë. Në fakt, nuk ka asgjë serioze pasi bëhet fjalë për sezonin e ‘Shades of Blue’ ku artistja ka rolin e një dedektiveje dhe ky rast ishte skenë e serialit. Duket se incidenti imagjinar ishte i madh pasi përfshiu disa anëtarë, ndër ta edhe Jose Perez. Ndërkohë, sipas disa fotografive vihet re se i dashuri i ri i JLo ka qëndruar pranë saj për ta mbështetur në këtë projekt të...

Read More

Dukja e yjeve të futbollit në dasmën e Messit (Foto)

Lionel Messi dhe Antonella Roccuzzo kanë kororëzuar dashurinë e tyre me martesë të premten mbrëma. Çifti ndau disa përshëndetje të ngrohta me të ftuarit gjatë parakalimit në tapetin e kuq.   Në ceremoninë madhështore të dasmës ishin shumë të pranishëm mesin e tyre edhe futbollistë, të tillë, si: Neymar, Luis Suarez, Cesc Fabregas, por edhe ish-lojtar si Carles Puyol. Kjo ceremoni, është cilësuar si dasma e vitit, ndërsa në të, ndërkohë paraqitja e yjeve në këtë dasmë ka qenë mjaft...

Read More