Kategorie: Sport

Lichtsteiner: Nuk pendohem që u largova nga Juve, shpresoj ta fitojnë Ligën e Kampionëve

I sapo transferuari te Arsenali, Stephan Lichtsteiner, është kthyer të flas për ish-skuadrën e tij. Ai tha se shpreson se Zonja e Vjetër të fitojë Ligën e Kampionëve, por nuk është penduar se është larguar. “Shpresoj që Juventusi të fitojë Ligën e Kampionëve, ata e meritojnë pas dy finaleve të humbura”. “Ronaldo? Nuk pendohem që u largova pasi ajo ishte çka dëshiroja. Doja një sfidë të re. Të gjithë janë të lumtur t’i bashkohen Juventusit, por tani mendoj për Arsenalin”, ka thënë Lichtsteiner për Sky Sport. Ylli i Përfaqësueses së Zvicrës ka fituar shtatë Scudetto radhazi me Juven nga 2011...

Read More

Policia i ka ndërmarrë të gjitha masat për të ofruar siguri për ndeshjen e Superkupës

Policia e Kosovës ka njoftuar se i ka bërë të gjitha përgatitjet e duhura për të ofruar siguri për të gjithë pjesëmarrësit për ndeshjen e Superkupës së Kosovës, ndërmjet Dritës dhe Prishtinës, që zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet.   Njëherësh është bërë e ditur se janë ndërmarrë masat e nevojshme për të përcaktuar lirimet, kufizimet, bllokimet e plota apo të pjesshme të segmenteve të caktuara rrugore në kryeqendër me qëllim të rregullimit të qarkullimit rrugor dhe drejtimit të trafikut, në mënyrë që të krijohet rrjedhshmëri normale në trafik si dhe një ambient i qetë dhe i sigurt....

Read More

Rafael Nadal fiton turneun Rogers Cup në Toronto

Tenisti numër një në botë, Rafael Nadal, e ka mposhtur Stefanos Tsitsipasin për ta fituar turneun Rogers Cup në Toronto. Greku 20-vjeçar kishte bërë një rrugëtim fantastik në këtë turne duke i befasuar të gjithë. Rrugës për në finale, ai kishte eliminuar tenistë, si Dominic Thiem, Novak Djokovic e Alexander Zverev. Mirëpo, në finale pësoi nga tenisti spanjoll me rezultat 2-0 në sete (6-2 dhe 7-6).’ Tsitsipas  fitoi zemrat e tifozëve me paraqitjet e tij, mirëpo 32-vjeçari Nadal ishte në disponim për ta fituar trofeun.Ndërkaq, në kategorinë e femrave, garën në Montreal e fitoi tenistja Simona Halep. Rumunia 26-vjeçare...

Read More

Rooney ndal kundërsulmin e kundërshtarëve në sekondat e fundit dhe dhuron asistim fantastik te goli i fitores së DC United

Wayne Rooney edhe një herë ka treguar kualitetet e tij për DC Unitedin. Skuadra e anglezit ka fituar me rezultat 3-2 ndaj Orlando Cityt në Major League Soccer. Teksa po zhvillohej minuta e fundit e ndeshjes, rezultati ishte 2-2, porta ishte e zbrazur, skuadra kundërshtare fillon kundërsulmin, por ishte Rooney ai që ndryshoi rrjedhën e gjithë kësaj. 32-vjeçari me një ndërhyrje të bukur ndali aksionin e kundërshtarëve dhe pastaj me një asistim nga rreth 45 metra asistoi te goli i fitores. Vlen të theksohet se Rooney asistoi edhe te goli i parë në takim. Anglezi iu bashkua skuadrës nga...

Read More

Bakayoko fillon vizitat mjekësore te Milani

Tiemoue Bakayoko është pranë zyrtarizimit si lojtar i Milanit. Francezi në mëngjesin e hershëm ka mbërritur në klinikën e klubit kuqezi ‘La Madoninna’. Mesfushori i Chelseat ishte i shoqëruar nga agjenti Federico Pastorello dhe gjatë ditës pritet edhe nënshkrimi i marrëveshjes në Casa Milan. Ai me shumë mundësi do t’i bashkohet skuadrës italiane në formë të huazimit për pesë milionë euro, por me drejt blerje për 35 të tjerë. Për lojtarin kishin shfaqur interesim edhe shumë skuadra tjera evropiane. Bakayoko iu bashkua Bluve nga Monaco në verën e 2017 për 40 milionë funte (44.8 milionë euro). Me Chelsean fitoi...

Read More